Прапускны рэжым

ПАВАЖАНЫЯ НАВЕДВАЛЬНІКІ ЎСТАНОВЫ ДАШКОЛЬНАЙ АДУКАЦЫІ!

Звяртаем Вашу ўвагу на тое, што на тэрыторыі ўстановы дашкольнай адукацыі арганізаваны прапускны рэжым.

Прапускны рэжым на аб'екце ўключае ў сябе:

1.Пропуск на тэрыторыю ахоўнага аб'екта наведвальнікаў, работнікаў і навучэнцаў дзяржаўнай установы адукацыі "Дзівінскі дзіцячы сад". Работнікі і выхаванцы дзяржаўнай установы адукацыі "Дзівінскі дзіцячы сад" на тэрыторыю ахоўнага аб'екта ў працоўныя дні з 7.30 да 18.00 прапускаюцца бесперашкодна.

1.2.Наведвальнікі на тэрыторыю ахоўнага аб'екта ў працоўныя дні з 7.30 да 18.00 прапускаюцца бесперашкодна. Уваход у будынак установы дашкольнай адукацыі старонніх асоб дазваляецца толькі пры наяўнасці ў іх дакумента, які сведчыць асобу і пасля рэгістрацыі ў журнале ўліку наведвальнікаў. Кантроль ажыццяўляе дзяжурны работнік.

1.3. Пропуск у працоўныя дні з 18.00 да 7.30, а таксама ў выхадныя і святочныя дні кругласутачна ажыццяўляецца толькі з дазволу кіраўніка.

1.4. Работнікі аховы забяспечваюць бесперашкодны праход на тэрыторыю работнікаў КДБ, МУС, службовых асоб Дэпартамента аховы, падатковай інспекцыі, членаў Савета Міністраў Рэспублікі Беларусь, МНС, Камітэта дзяржкантролю, адміністрацыі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь, ЗЦГіЭ, энерганагляду, інспекцыі па працы па прад'яўленні адпаведных дакументаў.

2. Пропуск на тэрыторыю ахоўнага аб'екта транспартных сродкаў.

2.1. Права бесперашкоднага ўезду на тэрыторыю прадпрыемства маюць:

- машыны хуткай дапамогі, міліцыі,

- пажарныя машыны МНС,

- машыны аварыйных службаў з адпаведнымі апазнавальнымі знакамі.

Выезд ажыццяўляецца на агульных падставах.

2.2. Уезд аўтатранспарту работнікаў і наведвальнікаў забаронены.

2.3. Пропуск аўтатранспарту, які прывозіць прадукты і матэрыялы на тэрыторыю ўстановы вырабляецца пры наяўнасці ТТН.